PROMOCJA KRISHOME -20%Więcej informacji

Wyceny stolarki on-line

Wyceny on-line pozwalają uzyskać wstępną informację o orientacyjnych kosztach inwestycji. Z powodu ograniczeń technologicznych nie będziecie mieli Państwo możliwości wykonania samodzielnej wyceny on-line.  

Właściwie mówimy tu jak powinien wyglądać pierwszy kontakt w sprawie wyceny.

Przesyłając zapytanie o wycenę prosimy zatem o  precyzyjne określenie przedmiotu zainteresowania. Im dokładniej określicie Państwo czego oczekujecie, tym dokładniejsza będzie nasza odpowiedź.

Co zatem powinno znaleźć się w zapytaniu? 


Okna PVC

  • kolor stolarki
  • podział okien: jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, trzyskrzydłowe, itp.
  • funkcje okien - które skrzydło ma się otwierać, które dodatkowo uchylać, a może któreś ma być stałe czy przesuwne.
  • Podając wymiary stolarki prosimy zaznaczyć czy podane wymiary uwzględniają wylewki (w przypadku wymiarów otworów pod drzwi balkonowe ściągniętych z budowy)
  • dodatkowe funkcje: okucia antywłamaniowe, szprosy, inne dodatki (nawietrzaki, zatrzaski balkonowe, kontraktony- zaczepy magnetyczne, itp.

Wstępną wycenę okien możemy przygotować w oparciu o zestawienie stolarki z projektu budowlanego i warto taką wycenę zrobić już na etapie przygotowania do budowy. Wówczas potencjalne „problematyczne” lub „kosztotwórcze” konstrukcje można będzie jeszcze skorygować i zastąpić rozwiązaniem typowym – ale kto wie, może być wręcz odwrotnie.. 

Jeśli podczas prac budowlanych, poczynione zostały zmiany wymiarów otworów okiennych, wówczas wycenę przygotujemy na podstawie wymiarów „ściągniętych” przez Państwa lub Waszego budowlańca na budowie. 


Rolety zewnętrzne

  • kolor pancerza, prowadnic i skrzynek- najlepiej gdy podacie Państwo kolor stolarki okiennej (jeśli już została zamontowana), wówczas możemy dobrać odpowiedni kolor prowadnic i skrzynek. Jeśli chodzi o kolory pancerzy- część z nich jest w cenie standardowej, za niektóre pobierana jest dodatkowa dopłata.
  • sposób montażu- to on determinuje rodzaj rolety i możliwość np. zabudowania skrzynki rolety, tak by podczas pracy rolety widoczny był tylko pancerz.
  • Jeśli jest to nowobudowany budynek, wówczas najczęściej spotykanym rodzajem montażu jest montaż w specjalnie przygotowanej wnęce w nadprożu – rolety do zabudowy ze skrzynką do zabudowy. Jeśli nie zostały przygotowane wnęki na skrzynki rolety, wówczas o możliwości zastosowania skrzynki do zabudowy decyduje grubość planowanego ocieplenia, no i oczywiście wymiary (wysokość) rolet.
  • W budynkach, gdzie okna zostały już zamontowane do optymalnego doboru rodzaju rolet, pomocne dla nas będą zdjęcie/a zamontowanych okien/okna oraz informacja czy budynek będzie ocieplany czy nie. W takich budynkach jeśli nie będzie możliwości zabudowania warstwą ocieplenia skrzynki rolety, możemy zastosować rolety standardowe- natynkowo bądź też montowane we wnęce okiennej.
  • Rodzaj sterowania: ręcznie- taśmą/ sznurkiem czy elektrycznie- klawiszem lub pilotem drogą radiową.
  • dodatkowe wyposażenie: rygle/wieszaki blokujące- uniemożliwiają podniesieni pancerza od zewnątrz, zamek w dolnej listwie 

Bramy garażowe

  • kolor pancerza: podstawowe to biały i brązowy. Częściej wybierane są jednak kolory nawiązujące do stolarki okiennej. I tu, poza powszechnymi okleinami drewnopodobnymi w złotym dębie i orzechu, w naszej ofercie znajdziecie Państwo aż 44 okleiny. Poza tym każdą bramę można wykonać w wersji lakierowanej wg palety RAL.
  • Rodzaj przetłoczeń pancerza. Dostępne są bramy z pancerzami bez przetłoczeń (SIROCCO), z przetłoczeniami poziomymi szerokimi (PASSAT), z przetłoczeniami poziomymi wąskimi (MISTRAL) czy tez z przetłoczeniami w kasetony (MAESTRO).
  • Wymiary światła przejazdu. Ponieważ bramy segmentowe zawsze montuje się ZA otworem, aby taki montaż był możliwy konieczne są minimalne wymiary nadproży i węgarków. Ważne też jest, aby na głębokości garażu nic nie stało na przeszkodzie sunącemu równolegle do sufitu pancerzowi bramy (nie może być np. rur kanalizacyjnych, belek konstrukcyjnych, itp). Ale to czy montaż będzie możliwy sprawdzamy oczywiście osobiście podczas pomiaru. W wielu sytuacjach do określenia możności czy też niemożności zamontowania bramy  w Państwa garażu, wystarczy przesłanie nam zdjęcia otworu bramy wykonanego od wewnątrz garażu.
  • Rodzaj sterowania: ręczne czy automat
  • Czy poza bramą garażową jest jakieś inne wejście do garażu (np. przejście do domu, lub boczne drzwi w garażu). Gdyby garaż był „ślepy”, wówczas niezbędne jest zastosowanie zamka w klamce, a w przypadku bramy sterowanej elektrycznie dodatkowo awaryjnego rozłączania napędu. Będzie to potrzebne, by dostać się do garażu w razie braku prądu (bramy sterowane automatem)
  • dodatkowe wyposażenie: okienka, drzwi serwisowe, detale dekoracyjne, itp.

Prosimy także o określenie miejsca montażu - co do zasady działamy na terenie Bielska- Białej i rejonu Podbeskidzia. Ale równie często montujemy w województwie śląskim i małopolskim. W innych przypadkach możliwe są indywidualne ustalenia.

Wycenę stolarki otrzymają Państwo zazwyczaj w ciągu 1-3 dni. W szczególnych przypadkach – jeśli konstrukcje będą wymagały konsultacji z Producentem – może to potrwać dłużej. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.


Jak zamówić?

Gdy wreszcie nasze negocjacje dobiegają końca i jesteście Państwo przekonani, że to właśnie nam warto powierzyć wykonanie stolarki, to zapraszamy do sfinalizowania tematu zamówieniem.

„Procedura” zazwyczaj przebiega następująco:
  1. Pomiar. W pierwszej kolejności wykonujemy pomiary rzeczywistych otworów. Sprawdzamy warunki techniczne montażu. Niezbędne jest to do złożenia prawidłowego zamówienia. W większości sytuacji jest to tylko potwierdzenie przyjętych wcześniej rozmiarów i ustalenia na budowie stron otwierania okien czy też sterowania rolet. Jednakże czasami konieczne są korekty wymiarów z projektu, czy wcześniej podawanych wymiarów-jeśli w trakcie budowy dokonywane były jakieś zmiany. Najczęściej korekty pojawiają się przy ustalaniu wysokości drzwi balkonowych, jest to wynikiem innego niż zakładany w projekcie poziom wylewek. Pomiar chcemy zawsze wykonać przed przyjęciem zaliczki, by w razie istotnych różnic, mieli Państwo jeszcze swobodę w naniesieniu niezbędnych poprawek w zamówieniu. W zasadzie nie pobieramy opłat na tym etapie, jednakże  zastrzegamy sobie prawo do pobrania kaucji pomiarowej pokrywającej koszty dojazdu, która odliczana zostaje przy podpisywaniu umowy.
  2. Ostateczna oferta popomiarowa. Znając faktyczne wymiary otworów i układ pomieszczeń w Państwa domu, możemy jeszcze podpowiedzieć, co udoskonalić w pierwszej ofercie. Potwierdzamy sposób i zakres montażu, zastosowanie jakiś drobnych dodatków jeśli nie były uwzględnione (np. zatrzaski balkonowe, obniżona klamka), itp. Jeśli wymiary i rodzaj montażu są zgodne z podanymi przez Państwa do pierwotnej wyceny, to nie ma możliwości, by cena różniła się od tej przyjętej we wstępnej kalkulacji.
  3. Podpisanie umowy. Zawieramy umowę na wykonanie prac budowlano-montażowych (czyli dostawa i montaż okien z zastosowaniem stawki podatku VAT 8%). W umowie i kosztorysie są określone: termin realizacji, zaliczka, wartość prac i zawsze są to ceny ostateczne.
  4. Zaliczka.Jest wymagana przez naszych Producentów. W zależności od firm jest to 30-60%. Zaliczkę zawsze potwierdzamy wystawieniem faktury zaliczkowej. W przypadku płatności przelewem, ze względów poprawności podatkowej fakturę możemy wystawić dopiero, kiedy wpłynie przelew. Wcześniej możemy przesłać fakturę pro-forma, w której jest określona kwota oraz numer konta.
  5. Realizacja.Po wpłynięciu zaliczki zamawiamy stolarkę. Kiedy już otrzymujmy towar od Producenta kontaktujemy się z Państwem w sprawie umówienia dogodnego terminu montażu. Jeśli jest taka potrzeba, stolarka może być u nas zmagazynowane dłużej, ale w takiej sytuacji prosimy o uregulowanie pozostałej kwoty odpowiadającej wartości stolarki, byśmy mogli wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec Dostawców.
  6. Serwis. Po montażu regulujemy stolarkę. Dodatkową regulację wykonujemy, w dogodnym dla Państwa momencie. Idealny czas to czyszczenie domu przed zamieszkaniem, po wszelkich pracach budowlanych. Wówczas można dokonać ostatecznej regulacji oraz przesmarować okucia, by mogły Państwu służyć przez następne okresu
  7. Okresowe przeglądy. Po montażu regulujemy stolarkę, tak by działała bez zarzutu. Istnieje możliwość podpisania z nami umowy na prowadzenie okresowych przeglądów stolarki w późniejszych okresach. Regularna, coroczna konserwacja, smarowanie okuć, przegląd powierzchni i ew. naprawa uszkodzeń dadzą Państwu pewność, że nasza stolarka będzie bezproblemowo służyła przez długie lata.
Sprawdź nasze promocje, nowości oraz ciekawe informacje - zapraszamy!