Zaufaj profesjonalistom

My o oknach wiemy wszystko...

Montaż

Nasze realizacje

Promocje

PARAPET Z XPS

PARAPET z XPS

Energooszczędny podkład podparapetowy XPS

Zastosowaniu podkłady z XPS:

  • Poprawia parametry izolacyjne, dzięki zastosowaniu materiału o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, w newralgicznym miejscu połączenia okna z murem,
  • poprawia szczelność w progowej/dolnej części okna

Energooszczędność

Zadaniem energooszczędnych podkładów podparapetowych, w porównaniu z montażem tradycyjnym, jest polepszenie izolacyjności cieplnej w miejscu połączenia okna z murem w części progowej, gdzie ze względu na mniejszą głębokość zabudowy listwy podparapetowej w stosunku do profilu i wykruszanie się spod tej listwy piany poliuretanowej, zazwyczaj ma najsłabsze parametry termiczne. Stosując podczas montażu podkład, dodatkowo izolujemy właśnie tę newralgiczną część połączenia okna z murem i dzięki temu uzyskujemy zdecydowanie lepsze efekty w zakresie izolacji termicznej.

Bezpieczeństwo

Materiał, z którego wykonany jest podkład, to wysokogatunkowy polistyren ekstrudowany XPS (zwany czasami styrodurem*). Jaka jest zatem odporność podkładu na obciążenia wywołane przez stojące na nim okno? Maksymalny ciężar okien dla XPS to aż 160 kg/mb!

*styrodur – nazwa zastrzeżona przez koncern chemiczny BASF

Komfort

Podkład podparapetowy, dzięki swojej konstrukcji gwarantuje wysoką szczelność nie tylko na powietrze, ale także na wodę. Nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, okna zamontowane na podkładzie zachowują się zgodnie z naszymi oczekiwaniami- są stabilne i nie ulegają odkształceniom. Co ważne- prawidłowo zamontowany podkład w żadnym stopniu nie zmniejsza stabilności konstrukcji.

Montaż okien z ciepłym parapetem

Badania potwierdzają, że mocowanie dolnej części okna na podkładzie podparapetowym jest stabilne i wykluczyły możliwość zaistnienia problemów podczas eksploatacji stolarki okiennej.

Prawidłowy montaż okna na ciepłym parapecie polega na zamocowaniu okna w dolnym ramiaku przy użyciu odpowiednio długiej śruby przechodzącej przez ramę okna i wkręconej w ścianę na odpowiednią głębokość. Koniecznie trzeba również pamiętać o uszczelnieniu miejsca przejścia śruby przez profil ze względu na potencjalne ryzyko dostania się wody opadowej do komory stali w profilu PVC.

Przy montażu okna na podkładzie podparapetowym nie ma potrzeby stosowania pod dolną ramą okna klocków nośnych, które zapewniają prawidłowe osadzenie w otworze, ponieważ siły pochodzące od ciężaru własnego okna rozkładają się równomiernie na całej powierzchni elementu nośnego przylegającego do muru. Klocki nośne są więc w tym przypadku zbędne, ponieważ mogłyby spowodować niewłaściwą współpracę ciepłego parapetu z oknem.

W przypadku ścian z cegieł szczelinowych, np. Porotherm stosujemy dodatkowo specjalną szynę montażową, która pozwala na prawidłowe zakotwienie dolnej części okna.